KUIDAS SINA OMA KODU VALGUSTAD?


Fakt on see, et ilma valguseta oleksime me pimeduses. Kuigi valgustusajaks kutsuti 18. sajandit, siis füüsiliselt muutusid meie kodud valgusküllasemaks alles peale Edisoni vahvat leiutist, kui mehel lõpuks pirn põlema läks nii peas kui ka laes.

Praegusel ajal on valgusti valikul mitmeid variante ja asjaolusid, millega arvestada. Ühe küsimusena tuleb arutleda säästlikkust – kas valida hõõglamp, säästulamp või hoopis LED-valgustus. Hõõglamp tundub paljudes kodudes juba unustusse jäänuna, sest selle odava valgusallika puhul muutub pirn põledes kuumaks ja omab võrreldes teiste variantidega kordades lühemat eluiga. Samas säästupirni nimi võib olla petlik, sest see on küll pikema elueaga, kuid sisaldab elavhõbedat, mis on keskkonnale ohtlik. Kõige pikema põlemisajaga on LED-pirnid, mis lisaks väga madalale energiakulule ohustavad neist kolmest kõige vähem loodust.

Peab meeles pidama, et igasugused valgustuslahendused on praktilisusele lisaks pilgupüüdjad ja disainielemendid, mis kogu toa disaini üheks kokku sõlmib. Mileedi pakub esteetilisi lahendusi, millega muuta kas ruumi üldist fooni või tekitada hubasust kodu pimedamatess nurkadesse.

Kuidas sina oma kodu valgustad? Meie assortiist saad valida endale sobiva valgustuse, et luua meeleolu, mis vastaks toa funktsioonile, annaksid sobiva koguse valgust, kuid samas pakuksid ka silmailu.