MILLAL VAIBAD LENDAMA HAKKASID?


Vaipade vanus pole täpselt teada, kuid eeldatakse, et esimesed neist valmistati juba rohkem kui mitu tuhat aastat tagasi, mil Kesk-Aasia nomaadid oma telke paremini soojustada tahtsid. Neil põrandakatetel on oma loomise algusest olnud tähtis kultuuriline roll, eriti punastel vaipadel, mis olid oluliseks osaks erinevates tseremooniates ja pidustustes ning ka tänapäeval rullime kuulsuste jaoks punase vaiba lahti, samas kui Venemaal on populaarne traditsioon näiteks vaipu seinadele paigutada.

Vaipade uhket positsiooni meie eludes näitab ka sellega kaasnev mütoloogia nagu muinasjutud lendavatest vaipadest. Praegusel ajal on populaarseim muinasjutt võlujõuga põrandakattega kindlasti Disney poolt välja antud “Aladin”, kus tegelane mitmel raskel hetkel loo kangelasele asendamatuks abikäeks oli.

Kuigi päris elus vaibad ei lenda, on vähemalt valik kirjum kui kunagi varem, mis annab võimaluse täpselt oma visiooni järgi interjööri ilmestada. Mustreid ja materjale on sõna otseses mõttes jalaga segada. Mõnus vaip muudab astumise pehmeks ka külma ilmaga.